Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

18 styczeń 2021

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

„Być albo nie być, oto jest pytanie”? A my podczas webinarium poszukamy odpowiedzi na nie – czyli o trudnościach z czasownikiem posiłkowym „być”.

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu AKADEMIA NAUCZYCIELA 2021. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

ZAPOWIEDŹ WEBINARU

Drodzy Nauczyciele,

Zapraszam do udziału w webinarium w najbliższy poniedziałek 18 stycznia o godz. 19.00. Porozmawiamy o odwiecznym dylemacie, czego najpierw uczyć, słownictwa czy gramatyki i dlaczego? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Potem zaprzyjaźnimy się z małym „gigantem”, bo tak zwykłam nazywać czasownik posiłkowy BYĆ. Język polski byłby bez niego zupełnie bezradny. Użytkownikom potrafi też płatać niezłe figle. Będziemy więc rozmawiali o tym, jak sobie z nim radzić w różnych sytuacjach, od prostej odmiany w czasie teraźniejszym do konstrukcji składniowych. Na odważnych i chętnych czekają zadania specjalne i wesołe nagrody.

Do zobaczenia

Joanna Fabisiak

PRELEGENTKA

Joanna Fabisiak

Joanna Fabisiak, Poseł na Sejm RP III, V-IX obecnej kadencji. Metodyk nauczania języka polskiego jako obcego; wieloletni pracownik Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka programu metodycznego dla nauczycieli uczących języka polskiego za granicą na wszystkich poziomach szkolnictwa oraz licznych pomocy dydaktycznych.

Pracuje w komisjach sejmowych: Łączności z Polakami za Granicą oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Inicjatorka i główny realizator konkursu „Być Polakiem”, wzmacniającego poczucie tożsamości narodowej i znajomość języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polonijnej. W całej pracy zawodowej wiele uwagi poświęca działaniom na rzecz oświaty polonijnej.