Zaprasza na kolejne webinarium z cyklu Akademia Nauczyciela. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

26 kwiatnia 2021

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

Tytuł: 

Misja "tożsamość" czyli Kameleon NEON™ w akcji.

Organizatorzy:

Grupa Edukacyjna SEN

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Zapisz się na darmowy webinar

AGENDA

Misja "tożsamość" czyli Kameleon NEON™ w akcji.

Misja „tożsamość”, czyli Kameleon NEON™ w akcji

  • Dowiecie się, co słychać u niezwykłego zwierza z pięknego miasta Krakowa.
  • Poznacie kolejne odsłony gier i materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodzin do prowadzenia rozmów o poczuciu tożsamości.
  • Zostaniecie porwani do niezwykłych krain – kolorów, dźwięków, smaków, tajemnych mocy!
  • Jedno jest pewne. W latach osiemdziesiątych mieliśmy „Wejście Smoka”, rok 2021 to początek „EryKameleona NEONa”.

PRELEGENTKA

dr Stella Strzemecka

Jedna z ekspertek kampanii społecznej „Kto Ty Jesteś?” (2018 – aż do teraz), absolwentka Studium Pedagogicznego UJ (wiedza o społeczeństwie, 2016/2017), badaczka wizytująca Uniwersytetu w Oslo (2014, 2016).

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z migracjami rodzinnymi i politykami integracyjnymi, w tym szczególnie z migracjami dzieci. Eksploruje tematykę adaptacji, wielojęzyczności, wielokulturowości i tożsamości w ujęciu interdyscyplinarnym (m. in. socjologia, psychologia, pedagogika, socjolingwistyka, demografia) oraz wieloperspektywicznym (m. in. głos dzieci, rodzin, nauczycieli, pracowników socjalnych, decydentów politycznych).

W latach 2013-2016 prowadziła badania nad przebiegiem procesu adaptacji dzieci polskich imigrantów w Norwegii (rozprawa doktorska pt. „Uwarunkowania procesu adaptacji dzieci polskich imigrantów. Na przykładzie badań w Norwegii”).

Współpracuje z rodzinami migracyjnymi i szkołami polonijnymi na świecie oraz kadrą pedagogiczną w Polsce i za granicą. Wygłasza wykłady i prelekcje, prowadzi szkolenia i warsztaty. Angażuje się w rozmaite projekty naukowe i edukacyjne, związane z dziećmi-migrantami i kolejnymi pokoleniami urodzonymi na emigracji, starając się upowszechniać ich rezultaty na jak największą skalę.