Grupa wsparcia
W związku z wyzwaniami związanymi z COVID 19 i zadaniami, jakie stoją przed Oświatą Polonijną, na bazie globalnej akcji liczącej 21 krajów, 200 szkół i przeszło 400 nauczycieli grupy wsparcia i platformy zdalnych szkoleń od marca do maja 2020 roku, utworzyliśmy zespół roboczy, który przekazuje władzom i instytucjom w Polsce opiekującym się Polonią najpilniejsze potrzeby i postulaty związane z „Tarczą kryzysową dla szkół polonijnych 2020”.
Jak dotąd wysłaliśmy w maju 2020 List do Pana Ministra Jana Dziedziczaka, z prośbą o rozwiązanie najpilniejszych problemów, przed którymi stoją szkoły polonijne.
W czerwcu 2020 razem, wspólnymi siłami wygraliśmy w konkursie MEN naszą Akademię Polonijną.
W sierpniu 2020 wzięliśmy udział w panelu roboczym, w Warszawie -Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Panem Ministrem Janem Dziedziczakiem i Dyrektorem Janem Badowskim.
Owocem tego merytorycznego spotkania był zarys propozycji działań dla Polonii, Oświaty poza granicami Kraju, wysłany jeszcze w sierpniu 2020 do KPRM i Pana Ministra oraz do wiadomości MEN.
Obecnie prowadzimy dla Was Akademię Nauczyciela i ciężko pracujemy nad kolejnymi działaniami, o których będziemy Was niezwłocznie informować.
Pierwsze spotkanie grupy roboczej odbyło się w składzie wyszczególnionym poniżej. Wierzcie nam jest tam bardzo dużo miejsca, także dla Was. Zmieścimy się Wszyscy, jak to mówi Nasza Nieoceniona Krysia Olliffe: „Nic o nas, bez nas”.
Barbara Wojda
Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii
Krystyna Olliffe
Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii
Anna Dunajewski
Wiceprezes Kongresu Oświaty Polonijnej, Dyrektor Polskiej Szkoły im. Cz. Miłosza w Schaumburg – USA, Członek Zarządu ZNP w Ameryce
Danuta Bukszyńska-Lemoyne
Prezes Macierzy Społecznych Szkół Polonijnych we Francji
Władysława Pawłowska
Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu
Agnieszka Currie
Dyrektor Polskiej Szkoły Ene Due Rabe w Galway, Wiceprezes Polskiej Federacji Edukacyjnej w Irlandii
Małgorzata Wray
Dyrektor Polish School WAINC. – Australia
Katarzyna Jabłońska
Członek Zarządu, Koordynator Polskiej Szkoły w Galicji, Stowarzyszenie Kulturalne Polonia w Galicji – Hiszpania
Magdalena Grześkiewicz
z Zarządu Polskiej Federacji Edukacyjnej w Irlandii – KID, Dyrektor Polskiej Szkoły Idea w Athlone – Irlandia
Marianna Brzozowska
Koordynator do spraw edukacji i projektów polonijnych Polskiej Szkoły SEN w Dublinie i Polskiej Federacji Edukacyjnej KID w Irlandii.
Tomasz Bastkowski
Dyrektor Polskiej Szkoły SEN Dublinie, Prezes Federacji Edukacyjnej KID w Irlandii
Dr Lidia Zabrocka
Polska Szkoła im. MSC w Leuven
Aneta Zawacka-Uveges
Polska Szkoła SEN w Dublinie
Nasza misja
Edukacja ma czynić ludzi lepszymi. Ma dawać szczęście, umiejętności i wiedzę potrzebną nie tylko w dzieciństwie, ale i w dorosłym życiu.
Edukacja ma pomóc odnaleźć uczniom i studentom odpowiedzi na ich własne pytania: Kim jestem? Dokąd idę? Jaki jest sens i cel mojego życia oraz bycia w grupie, ojczyźnie, w świecie?
Dzieci, młodzież i dorośli uczą się tylko wtedy, gdy ich to interesuje, ma zastosowanie i daje satysfakcję.
Nasza wizja
Proponowane przez Szkołę SEN i Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA metody aktywizujące i teatralizacja zajęć, pozwalają na utrzymanie uwagi uczniów w trakcie lekcji online, odciążenie rodziców i realizację zadań znanych w edukacji stacjonarnej, praktycznie w relacji jeden do jednego.
Polonijna Szkoła Online Klanzy i SEN ukazuje w zupełnie innym świetle zdalną edukację i edukację w ogóle, gdzie w centrum jest spotkanie uczniów i nauczycieli.
Skontaktuj się z nami
Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego TUTAJ