+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

1 wrzesień 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

JAK POSTAWIĆ SZKOŁĘ ONLINE? - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Materiały edukacyjne platformy "Włącz Polskę"

Zapraszamy na pierwszy z cyklu 44 webinarów,
wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Webinar przeznaczony jest dla :
- nauczycieli polonijnych klas 0-3 SP oraz 4-8 SP,
- nauczycieli polonijnych liceum,
- dyrektorów szkół.

Wydarzenie finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Kto jeszcze nie widzał, ten ma szansę zobaczyć nasz pierwszy webinar z cylku Polonijna Szkoła Online. Serdecznie zapraszamy!

NAgranie

materiały dodatkowe

PRELEGENCI

Agnieszka Matys-Foley

Nauczyciel języka polskiego oraz angielskiego z wieloletnim dorobkiem w pracy dydaktycznej w Polsce oraz w środowisku polonijnym.

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie w Gdańsku oraz studiów podyplomowych Nauczanie Języka Polskiego i Kultury na Uniwersytecie Śląskim. 16 lat doświadczenia w edukacji , w tym 10 lat w Szkole Polonijnej SEN w Dublinie, gdzie pełni funkcję wicedyrektora, prowadzi zajęcia z języka polskiego jako dziedziczonego, lektorat dla obcokrajowców, koordynuje pracę i prowadzi szkolenia dla zespołu polonistów.

Współautorka licznych scenariuszy lekcji i materiałów edukacyjnych. Konsultantka merytoryczna kampanii „Kto ty jesteś”, propagującej dwujęzyczność i podtrzymywanie języka ojczystego wśród rodzin na emigracji. W obszarze jej zainteresowań jest rozwój mowy i języka u dzieci dwujęzycznych, zastosowanie metod aktywizujących i elementów glottodydaktyki w nauczaniu języka polskiego oraz kształcenie językowe dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Prywatnie dumna mama trójki w pełni dwujęzycznych dzieci oraz żona zakochanego w Polsce Irlandczyka.

Tomasz Bastkowski

Współzałożyciel Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauczycieli oraz wieloletni dyrektor i nauczyciel języka polskiego w Szkole Polonijnej SEN.

Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii. Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych.

Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE. Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność. Pomysłodawca i realizator projektu – „Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii?”.

Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia (webinary) dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie.

Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie całej Europy.

AGENDA

część pierwsza

JAK POSTAWIĆ SZKOŁĘ ONLINE?
- PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

część druga

Materiały edukacyjne platformy "Włącz Polskę"

prelegent: Tomasz Bastkowski

  • Dowiesz się jak Twoja Szkoła – Ty, jako nauczyciel, uczniowie oraz rodzice możecie wygrać z Covidem
  • Przedstawimy Wam praktyczny poradnik skutecznej edukacji w czasach zarazy.
  • Zdobędziesz umiejętności korzystania z nowoczesnych metod edukacyjnych, dzięki którym ponownie odkryjesz radość z bycia nauczycielem.
  • Sprawisz, że Twoi uczniowie z entuzjazmem i pasją będą czekać każdej kolejnej lekcji.

prelegentka: Agnieszka Matys-Foley

  • Usłyszysz o nowej odsłonie platformy internetowej „Włącz Polskę”.
  • Zaprezentuję Ci ciekawe materiały edukacyjne oraz program nauczania kompatybilny ze scenariuszami „Włącz Polskę” i pokażę Ci jak do nich dotrzeć.