+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

9 wrzesień 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

JAK ZBUDOWAĆ PRZEDSZKOLE I PO CO? PROGRAM MODELOWEGO PRZEDSZKOLA.

Zapraszamy na czwarty z cyklu 44 webinarów, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego czwartego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

AGENDA

JAK ZBUDOWAĆ PRZEDSZKOLE I PO CO? PROGRAM MODELOWEGO PRZEDSZKOLA.

  • Dowiecie się jak założyć i prowadzić przedszkole weekendowe.

  • Posiądziesz wiedzę teoretyczną dotyczącą przyswajania i nabywania języka polskiego przez dzieci dwujęzyczne w wieku 3,4 lat.

  • Wprowadzimy Cię w świat przedszkola polonijnego:  metody, zabawy, rytuały.

  • Nie święci garnki lepią i Ty możesz stworzyć własny podręcznik – wyprawkę edukacyjną dla przedszkola!

  • Covidowe przedszkole stacjonarne i online.

PRELEGENCI

Tomasz Bastkowski

Współzałożyciel Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauczycieli oraz wieloletni dyrektor i nauczyciel języka polskiego w Szkole Polonijnej SEN.

Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii. Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych.

Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE. Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność. Pomysłodawca i realizator projektu – „Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii?”.

Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia (webinary) dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie.

Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie całej Europy.

Agnieszka Przybyciel-Koszorz

Absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej na Politechnice Krakowskiej w Krakowie na kierunku Technologia Chemiczna o specjalności Technologia Nieorganiczna, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera. Posiada kwalifikacje z zakresu przygotowania pedagogicznego, w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej.  Uzyskała kwalifikacje w edukacji wczesnoszkolnej – Early Childhood Ireland. Z Polską Szkoła SEN związana od 8 lat, gdzie zajmuje się opieką i edukacją dzieci w wieku 3-5 lat.

Katarzyna Gurzawska

Dyrektor i założycielka sieci przedszkoli „The Creative Kids” oraz „Szkoły Języka Polskiego” w Carlow.
Nauczyciel języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej.

Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Prywatnie mama dwójki dzieci oraz dumna babcia uroczej Kayi.