Data wydarzenia:
Godzina:
Czas trwania:
22 wrzesień 2020
19:00 (czasu polskiego)
około 90 min
ORTOGRAFIA NA WESOŁO. JAK UCZYĆ GRAMATYKI DZIECKO DWUJĘZYCZNE? KL.4-8
Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu
Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej
Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA
Polska Szkoła SEN w Dublinie
Kontakt:
Marianna Brzozowska +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski +353 87 952 54 62
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!
NAgranie
materiały dodatkowe
- PREZENTACJA: Ortografia i gramatyka na lekcjach j. polskiego w kl. 4-8 SP i LO
- Podstawa Programowa dla uczniów polskich uczących się za granicą
- Double - nazwy zwierząt z ortograficznymi trudnościami
- Generator gier Bingo
- Generatory gier Dobble
- Symbole Commun
- Polski w rysunkach
- Edukreatywne.pl (materiały pdf)
- Wordwall ćwiczenie na partykułe nie z różnymi częściami mowy
- Części mowy: gra "3 w linii"
AGENDA
ORTOGRAFIA NA WESOŁO. JAK UCZYĆ GRAMATYKI DZIECKO DWUJĘZYCZNE? KL.4-8
Lekcje ortografii czy gramatyki bywają zmorą zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela, ale zapewniam Cię, że wcale nie muszą być ani nudne, ani żmudne.
Pokażę Wam ćwiczenia ortograficzne, dzięki którym uczniowie przede wszystkim nie utrwalają błędnej pisowni, a sama nauka jest atrakcyjna i angażująca.
Opowiem Wam o kilku sposobach na udaną lekcję gramatyki oraz podpowiem z jakich ciekawych materiałów korzystać przygotowując zajęcia.
Podpowiem Wam też, gdzie szukać inspiracji i pomysłów do gier i zabaw dydaktycznych oraz otrzymasz zestaw praktycznych wskazówek jak stworzyć własną grę Dobble oraz bingo do wykorzystania na Twoich lekcjach.
PRELEGENTKA
Agnieszka Matys Foley
Nauczyciel języka polskiego oraz angielskiego z wieloletnim dorobkiem w pracy dydaktycznej w Polsce oraz w środowisku polonijnym.
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie w Gdańsku oraz studiów podyplomowych Nauczanie Języka Polskiego i Kultury na Uniwersytecie Śląskim. 16 lat doświadczenia w edukacji , w tym 10 lat w Szkole Polonijnej SEN w Dublinie, gdzie pełni funkcję wicedyrektora, prowadzi zajęcia z języka polskiego jako dziedziczonego, lektorat dla obcokrajowców, koordynuje pracę i prowadzi szkolenia dla zespołu polonistów.
Współautorka licznych scenariuszy lekcji i materiałów edukacyjnych. Konsultantka merytoryczna kampanii „Kto ty jesteś”, propagującej dwujęzyczność i podtrzymywanie języka ojczystego wśród rodzin na emigracji. W obszarze jej zainteresowań jest rozwój mowy i języka u dzieci dwujęzycznych, zastosowanie metod aktywizujących i elementów glottodydaktyki w nauczaniu języka polskiego oraz kształcenie językowe dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
Prywatnie dumna mama trójki w pełni dwujęzycznych dzieci oraz żona zakochanego w Polsce Irlandczyka.