+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

1 październik 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

PODRÓŻE JANA PAWŁA II, HISTORIA DROGI DO WOLNOŚCI. TOLERANCYJNY JAK POLAK. RZECZPOSPOLITA WIELOKULTUROWA I WIELOJĘZYCZNA. Lekcje dla klas 4-8 oraz liceum poświęcone Patronom 2020 roku oraz rocznicowym wydarzeniom historycznym.

Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

AGENDA

PODRÓŻE JANA PAWŁA II, HISTORIA DROGI DO WOLNOŚCI. TOLERANCYJNY JAK POLAK. RZECZPOSPOLITA WIELOKULTUROWA I WIELOJĘZYCZNA

  • Przekonacie się, że wydarzenia okolicznościowe i jubileuszowe oraz lekcje o nich, wcale nie muszą być nudne.

  • Poznacie historię niesamowitych podróży największego, polskiego obieżyświata w dziejach.

  • Posłuchacie budujących historii o ostatnim przyjaznym miejscu na ziemi, solidarnym sąsiedztwie II Rzeczypospolitej, wielokulturowej i barwnej jak sama Europa.

  • Przywołamy wspólnie ducha polskiej wolności, wspominając czasy, gdy my Polacy razem z Janem Pawłem II, bezkrwawo rozbroiliśmy imperium zła.

  • Nie ma wolności, bez solidarności. Ojcze Święty ratuj! Przedstawimy Wam praktyczny przewodnik do wdrożenia od zaraz i udowodnomy, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet Polacy mogą się dogadać.

PRELEGENT

Tomasz Bastkowski

Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii.

Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych. Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE.

Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją Pomocy Polaków na Wschodzie, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność.

Pomysłodawca i realizator projektu – Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii. Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie – zdalnie przez webinaria internetowe.

Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie kraju i za granicą.