+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

3 listopad 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

LEKCJE HISTORII DLA KLAS 0-3 DEDYKOWANE WYDARZENIOM HISTORYCZNYM I PATRONOM ROKU 2020 W OPARCIU O NOWOCZESNE NARZĘDZIA NAUCZANIA. TWORZENIE SCENARIUSZA ZAJĘĆ.

Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

AGENDA

LEKCJE HISTORII DLA KLAS 0-3 DEDYKOWANE WYDARZENIOM HISTORYCZNYM I PATRONOM ROKU 2020 W OPARCIU O NOWOCZESNE NARZĘDZIA NAUCZANIA. TWORZENIE SCENARIUSZA ZAJĘĆ.

  • Dowiecie się, jak ciekawie uczyć historii najmłodszych.

  • Poznacie nowoczesne techniki uczenia historii
    w klasach 0-3.

  • Dowiecie się, jakie metody sprawdzają się w nauce historii, wprowadzaniu wydarzeń i postaci rocznicowych w edukacji uczniów klas 0-3.

  • Nauczymy się, jak kreatywnie wykorzystać wydarzenia rocznicowe, jako skarbnicę tematów zajęć zrozumiałych i czytelnych dla klas 0-3

PRELEGENCI

Tomasz Bastkowski

Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii.

Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych. Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE.

Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją Pomocy Polaków na Wschodzie, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność.

Pomysłodawca i realizator projektu – Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii. Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie – zdalnie przez webinaria internetowe.

Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie kraju i za granicą.

Joanna Prusak

Absolwentka Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Historia Sztuki, gdzie uzyskała tytuł magistra. Ukończony kurs pedagogiczny na tym samym wydziale uprawniający do nauczania historii, historii sztuki, plastyki oraz kultury. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Public Relations na Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, ze specjalizacją Radio i Telewizja. Od 5 lat nauczycielka historii w Polskiej Szkole SEN, współautorka programu nauczania historii. Fotografka i graficzka komputerowa.