Data wydarzenia:
Godzina:
Czas trwania:
12 listopad 2020
19:00 (czasu polskiego)
około 90 min
JAK POLSKA I POLACY WPŁYWALI NA LOSY ŚWIATA – CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ LEKCJE DEDYKOWANE ROCZNICOWYM WYDARZENIOM HISTORYCZNYM W OPARCIU O NOWOCZESNE NARZĘDZIA NAUCZANIA. TWORZENIE SCENARIUSZA ZAJĘĆ.
Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu
Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej
Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA
Polska Szkoła SEN w Dublinie
Kontakt:
Marianna Brzozowska +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski +353 87 952 54 62
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!
NAgranie
materiały dodatkowe
AGENDA
JAK POLSKA I POLACY WPŁYWALI NA LOSY ŚWIATA – CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ LEKCJE DEDYKOWANE ROCZNICOWYM WYDARZENIOM HISTORYCZNYM W OPARCIU O NOWOCZESNE NARZĘDZIA NAUCZANIA. TWORZENIE SCENARIUSZA ZAJĘĆ.
Poznacie fascynujące losy znanych i nieznanych Polaków, którzy zapisali się na kartach historii świata. Obiecujemy Was zaskoczyć.
Dowiecie się, które momenty w historii Polski, zmieniły bieg historii, nie tylko naszego kraju, ale i świata.
Nauczymy się, jak przygotować ciekawe lekcje historii na podstawie wiedzy zaprezentowanej podczas webinaru.
Usłyszycie, w jaki sposób podać uczniom wiedzę na temat historycznych wydarzeń rocznicowych roku 2020
PRELEGENCI
Tomasz Bastkowski
Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii.
Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych. Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE.
Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją Pomocy Polaków na Wschodzie, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność.
Pomysłodawca i realizator projektu – Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii. Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie – zdalnie przez webinaria internetowe.
Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie kraju i za granicą.
Joanna Prusak
Absolwentka Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Historia Sztuki, gdzie uzyskała tytuł magistra. Ukończony kurs pedagogiczny na tym samym wydziale uprawniający do nauczania historii, historii sztuki, plastyki oraz kultury. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Public Relations na Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, ze specjalizacją Radio i Telewizja. Od 5 lat nauczycielka historii w Polskiej Szkole SEN, współautorka programu nauczania historii. Fotografka i graficzka komputerowa.