+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

16 listopad 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

ELEMENTY GEOGRAFII I HISTORII POLSKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

AGENDA

ELEMENTY GEOGRAFII I HISTORII POLSKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

  • Dowiesz się, jakie elementy historii i geografii czyli wiedzy o Polsce uwzględnione są w Podstawie Programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą oraz jak przygotować do nich porywające zajęcia.

  • Przekonasz się, że tematy, które mogą wydawać się trudne i nudne, mogą być dla dzieci ciekawe i fascynujące.

  • Zobaczysz, jak tematy historyczne i geograficzne można realizować z zastosowaniem metod aktywizujących na lekcjach w edukacji wczesnoszkolnej.

  • Zdobędziesz zestaw praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci w interesujący sposób prezentować dzieciom wiedzę o Polsce. 

  • Otrzymasz gotowe narzędzia i propozycje do wykorzystania w pracy ze swoimi uczniami już na najbliższych zajęciach, zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

PRELEGENTKI

Alina Godlewska

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale pedagogicznym, ze specjalizacją Kształcenie zintegrowane i nauczanie języka angielskiego. Koordynatorka reformy programowej nauczania wczesnoszkolnego w Polskiej Szkole SEN w Dublinie opartej o kompatybilność systemów edukacyjnych, wczesną naukę czytania i metody aktywizujące. Współautorka licznych kart programowych, scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych i programów.

Dyrektor Wydawnictwa SEN i współautorka pakietów edukacyjnych, podręczników oraz autorskiego programu nauczania SEN – Szybkiego, Efektywnego, Nowatorskiego Nauczania Języka Polskiego Dzieci Polonijnych. Dyrektor Globalnego Ośrodka Dydaktycznego i Specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®.

Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i rodziców z zakresu promocji wczesnej nauki czytania oraz nowatorskich metod nauczania w Polsce i poza granicami kraju.

Aneta Zawacka-Uveges

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego, ze specjalizacją edukacja wczesnoszkolna.

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Dyrektor nauczania zintegrowanego w Polskiej Szkole SEN w Dublinie oraz współautorka pakietów edukacyjnych, podręczników oraz autorskiego programu nauczania SEN – Szybkiego, Efektywnego, Nowatorskiego Nauczania Języka Polskiego Dzieci Polonijnych. Specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®.

Prowadzi warsztaty dla nauczycieli polonijnych, a także spotkania informacyjne dla rodziców z zakresu pracy z dzieckiem dwujęzycznym i wspierania procesu nauki czytania i pisania. Prywatnie mama dzieci wielojęzycznych i entuzjastka Metody Krakowskiej.