+48 575 594 146

Data wydarzenia:

Godzina: 

Czas trwania: 

5 października 2020

19:00 (czasu polskiego)

około 90 min

MODEL SZKOŁY POLONIJNEJ ŁĄCZĄCEJ NOWOCZESNĄ EDUKACJĘ, PRACĘ ZESPOŁOWĄ ORAZ EFEKTYWNY PROGRAM. PROMOCJA LOKALNA I GLOBALNA.

Zapraszamy na kolejne z cyklu 44 webinarium, wchodzących w skład szkoleń Polonijnej Szkoły Online. Zapisz się już dzisiaj, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Kontakt:

Marianna Brzozowska  +48 575 594 146
Tomasz Bastkowski    +353 87 952 54 62

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego kolejnego webinarium z cyklu Polonijna Szkoła Online. Miłego oglądania!

NAgranie

materiały dodatkowe

AGENDA

MODEL SZKOŁY POLONIJNEJ ŁĄCZĄCEJ NOWOCZESNĄ EDUKACJĘ, PRACĘ ZESPOŁOWĄ ORAZ EFEKTYWNY PROGRAM. PROMOCJA LOKALNA I GLOBALNA.

  • Kłócimy się ale się nie gniewam.  Poznasz tajniki bardzo prostej w teorii, ale niezwykle wymagającej w realizacji pracy zespołowej.

  • Nowoczesna edukacja musi być nowoczesna, bo inaczej będzie nieczytelna. Opowiemy Wam jak dorastać razem z naszymi uczniami.

  • Program to podstawa.  A  co w sytuacji, gdy program się rozmija z potrzebami? Sami piszemy program i wymyślamy lekcje. To proste. Nauczymy Was tego.  

  • Podróże kształcą ale tylko tych wykształconych. Wyjazdy szkolne podstawą nauki języka polskiego i edukacji historycznej i geograficznej. Podpowiemy jak wysyłać na edukacyjne eskapady po Polsce i Kresach 300 uczniów rocznie.

PRELEGENT

Tomasz Bastkowski

Prezes Stowarzyszenia KID – organizacji parasolowej zrzeszającej szkoły polonijne oraz inne podmioty działające dla Polonii w Irlandii.

Autor sztuk teatralnych, tekstów do piosenek, scenarzysta, autor wierszy i tekstów do podręczników dla dzieci polonijnych. Laureat nagrody Language Ambasador Uniwersytetu Irlandzkiego pod egidą UE.

Pomysłodawca i jeden z ekspertów kampanii „Kto ty jesteś” zrealizowanej z Fundacją Pomocy Polaków na Wschodzie, promującej podtrzymywanie języka polskiego wśród rodzin na emigracji oraz naturalną dwujęzyczność.

Pomysłodawca i realizator projektu – Szkoła w Pendrive – Jak zakładać, prowadzić szkoły polonijne w Irlandii. Pomysłodawca Wydawnictwa Edukacyjnego SEN i Globalnego Ośrodka Dydaktycznego. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół i nauczycieli w Polsce, Irlandii i na całym świecie – zdalnie przez webinaria internetowe.

Współorganizator i koordynator licznych programów wymiany dla dzieci i młodzieży polonijnej na terenie kraju i za granicą.